Az emelt szintű matematika és természettudományos osztályunkbaazoknak a tanulóknak a jelentkezését várjuk, akik az átlagosnál nagyobb érdeklődést mutatnak a természettudományos tantárgyak, a matematika, fizika, informatika iránt és vállalják, hogy az iskolát képviselik a különböző versenyeken. Az első két évben az emelt óraszámú matematikával alapozzuk meg a természettudományok magasabb szintű elsajátítását. A 11. és 12. évfolyamon pedig a diákok érdeklődési körüknek megfelelően választhatnak további matematika órákat illetve tanulhatnak emelt óraszámban fizikát, informatikát, biológiát vagy kémiát. A legtehetségesebb diákoknak lehetőséget biztosítunk a nyelvi órák magasabb óraszámban való tanulására is, amellyel a biztosabb nyelvtudás megszerzését segítjük.

A képzés színvonala, a szakosodás lehetővé teszi, hogy tanulóink eredményesen készüljenek fel az emelt szintű érettségire valamint a mérnöki, informatikus, közgazdasági vagy orvosi egyetemeken folytatott felsőfokú tanulmányaikra.