Az emelt szintű informatika csoportba azoknak a tanulóknak a jelentkezését várjuk, akik szívesen foglalkoznának az alaptantervet jelentősen meghaladó óraszámban informatikával. A tanulók itt elsajátíthatják egyrészt a felhasználói programok széleskörű használatát (a szöveg- és kiadványszerkesztést, a táblázatkezelést, az adatbázis-kezelést, a hálózati ismereteket, az Internet-használatot, a weblap szerkesztést), másrészt a programozás elméletével és gyakorlatával is foglalkoznak. A szükséges ismeretek megszerzését segíti, hogy a tanulók a matematikát is emelt óraszámban tanulják. A képzés színvonala lehetővé teszi, hogy tanulóink eredményesen felkészüljenek az emelt szintű érettségire.