A beiskolázás módja

A felvételi eljárás rendje intézményünkben:

•    A felvételi követelményei a NAT alapján kerülnek meghatározásra (matematika és magyar nyelvi kompetenciák).
•    A központilag kiadott egységes, kompetencia alapú feladatlapokból álló írásbeli vizsga dolgozatainak megírása intézményünkben történik.

A felvételi eredmény elbírálásának módja:
•    az általános iskolai bizonyítvány osztályzatainak pontértéke;
•    az egységes írásbeli dolgozat eredménye;
•    Szóbeli és gyakorlati vizsga alapján;
•    Az egyes területek pontaránya (lásd felvételi pontok százalékánál).

A részképességi zavarokban szenvedő diákok esélyegyenlőségét biztosítjuk a felvételi eljárás során, amennyiben ilyen irányú igényüket a felvételi lapon jelzik és mellékelik az erre vonatkozó szakértői vizsgálati eredményt.
A felvételi eljárás során az azonos teljesítményt elérő tanulók közül a rangsor elkészítésénél előnyben részesítjük:
•    elsősorban a halmozottan hátrányos helyzetű tanulókat;
•    másodsorban a kecskeméti tanulókat;
•    harmadsorban az általános iskolai versenyeredményekkel rendelkező tanulókat;
•    végül a sport, matematika és informatika , valamint a spanyol-magyar két tanítási nyelvű tanulmányi területeken a központi felvételin magasabb pontszámokat elérő, az angol nyelvi és nyelvi előkészítő osztályainkban pedig a szóbeli felvételi vizsgán  magasabb pontszámot elérő tanulókat.

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk