Marcell sokoldalú tehetség. A spanyol-magyar két tanítási nyelvű osztály diákjaként nemcsak 2. helyezést ért el a 2017/18-as tanévben a spanyol nyelvi OKTV országos döntőjén, de kiérdemelte a Mexikói majd a Spanyol Nagykövetség Kiváló tanuló-díját is. A spanyol mellett angol és német nyelvből is egy-egy felsőfokú nyelvvizsgával büszkélkedhet.

Nyelvtehetsége kiemelkedő matematikai tudással és problémamegoldó képességgel társul. Ennek köszönhető, hogy pénzügyi-gazdasági érdeklődése komoly versenyeredményeket hozott: 2017-ben a KEBA Országos Tőzsdeversenyén 1. helyezést szerzett csapatával, s ugyanebben az évben elnyerte a PADMA pályázati díját is. Tőzsdei ismereteit sikeres szakvizsgájával is bizonyította.

Művészeti területen is komoly érdemeket szerzett. Klarinétosként a kecskeméti fúvósegyüttest erősíti, de tagja a Bolyai énekkarának valamint az öregdiákokból szerveződött Scherzo vegyeskarnak is. Közösségi felelősségvállalását bizonyítja, hogy főszerepet vállalt és kiválóan játszott a gimnázium 30 éves jubileumának alkalmából előadott Aparádé című musicalben.

Gratulálunk!