A Kecskeméti Bolyai János Gimnázium egy tanulócsoportja 2018. június 18-19-e között rendhagyó tanulmányi úton vett részt az NTP-17- 0028-s pályázati projekt révén, Sikó Dezső és Laczkó József tanár urak szervezésében.

A csapat először a Paksi Nukleáriserőműben járt, ahol megtekintették a 4-es blokk működését, és az erőmű üzemeltetésének alapjaiba is betekintést nyertek. Ezt követően a Bátaapáti Hulladéktárolóban jártak, ahol a vezetés során a nukleáris hulladék elhelyezéséről kaptak képet. Bonyhádon a Petőfi Sándor Evangélikus Kollégiumban szálltak meg, ahol csillagászíti megfigyelést is végeztek, majd másnap Tompán folytatták a kiránsulást, ahol a Beliczay István erdőmérnök által alapított emlékerdőt járták be, amely az 1848/49-es szabadságharc hősei, valamint az 1956-os forradalomban elesett diákok emléke előtt tiszteleg. Azon soproni diákok előtt, akik a megtorlás miatt Kanadában kényszerültek folytatni életüket. A csapat tisztelete jeleként megkoszorúzta az erdőség közepén lévő kopjafát.