A március 15-ei iskolai ünnepség témájának idén az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kecskeméti történetét választottuk, mivel az egész tanévet átfogja a „Hírös város az Aafődön Kecskemét” című projektünk, amellyel a város 650 éves fennállására hívjuk fel diákjaink figyelmét.

Az egész iskola együtt énekelte az ismert népdalt: Kecskemét is kiállítja nyalka verbunkját, majd megtekintettük azt a filmet, amelyben diákok mutatják be az 1848-as történések kecskeméti színhelyeit, szereplőit, és emlékhelyeit. Két diák előadásában elhangzott Gömöri Frigyes kecskeméti ügyvéd korabeli verses 12 pont magyarázata, amely valódi 1848-as kuriózumnak számít. A dekorációt azok a tablók adták, amelyeket a várostörténeti vetélkedőben részt vevő diákok készítettek  Kecskemét múltjának és jelenének szentelve.

Ideiglenes felvételi sorrend

Az ideiglenes felvételi sorrend megtekinthető az alábbi linkre kattintva:

IDEIGLENES FELVÉTELI SORREND