diaktudomanyos munkaLőz Dávid, aki tavaly a 12.D osztályban érettségizett, már középiskolás éveiben bekapcsolódott  diáktudományos tevékenységekbe .

Ennek köszönhetően bekerült a Magyar Templeton Program legjobb 2000 diákja közé. Erre alapozva sikeres pályázatot nyújtott be a Nemzeti Tehetség Program keretein belül, a Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíjra, a „tudományos területüket, kutatási céljaikat és tudományos kutatómunkájukban elért kiemelkedő eredményeiket hatékonyan, közérthető nyelven bemutatni tudó magyarországi középiskolai tanulók” kategóriában (NTP-NFTÖ-17-D). Gratulálunk Dávidnak, és sok sikert kívánunk egyetemi tanulmányaihoz.