2017. január 26-án délután rendeztük meg háromfordulós iskolai csapatversenyünk szóbeli döntőjét, amelybe hat csapat jutott be.

A szakirodalmi tájékozottságot felmérő elméleti feladatok (totó, villámkérdések) mellett a szóbeliségen és a kreativitáson volt a hangsúly.

A diákok jeleneteket mutattak be a forradalom egy-egy kiélezett helyzetéről, számot adtak a témával foglalkozó dokumentum- és játékfilmek ismeretéről, s értelmezték az 1956-os forradalom témáját feldolgozó könnyűzenei művek szövegét, keresve ’56 mai olvasatát, üzenetét.

Valamennyi csapat színvonalas felkészültségről adott számot. Nagy öröm volt megtapasztalni a forradalom és mártírjai melletti elkötelezettségüket.

A verseny a következő eredménnyel zárult:

Helyezés

Osztály