2016. október 8-án iskolánk diákjai a történelem munkaközösség által „1956, te csillag” címmel szervezett iskolai történelmi csapatverseny keretében Budapesten tettek tanulmányi kirándulást Harkai Hajnalka és Dani Erika történelemtanárok vezetésével.

A nap során felkeresték a forradalom és szabadságharc emblematikus budapesti helyszíneit és emlékhelyeit, így a Rákoskeresztúri Köztemető 301-es parcelláját is, ahol koszorút helyeztek el a forradalom áldozatainak emlékére. Bízunk benne, hogy a tanulmányi út során szerzett ismeretek jól hasznosulnak majd a verseny, s a történelemtanulás során is. A program az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatásával valósult meg.

Tanulóink a Corvin közben, a fegyveres felkelés egykori központjában