A Német nyelvi diploma (Deutsches Sprachdiplom) elnevezésű nyelvvizsga a német állam Magyarországon is akkreditált ingyenes nyelvvizsgája. Amellett, hogy a gimnáziumunkban bevezetett változata, a DSD II. C1-es, azaz felsőfokú szintű, arra is feljogosít, hogy plusz nyelvi év nélkül folytassanak a diákok felsőfokú tanulmányokat Németországban.

Egynyelvű vizsga, amely a négy nyelvi alapkészséget méri: szövegértést, hallás utáni megértést, írás-és beszédkészséget. A vizsgát évente egyszer szervezik meg: decemberben van az írásbeli és januárban a szóbeli rész. Az írásbelit Németországban javítják, a tanulók szóbeli teljesítményét minden vizsgaközpontként működő oktatási intézményben a vizsgáztatónak is kiképzett nyelvtanárok értékelik a bizottságot vezető anyanyelvi lektor irányításával.

Miért érdemes a DSD II. nyelvvizsgát választani?

• ingyenes
  • iskolai keretek között lehet felkészülni a vizsgára
  • a vizsgáztatók a tanulók mindenkori némettanárai
  • beleszámít a felvételihez szükséges nyelvvizsga pontokba