Kezdőlap

Irodalmi tehetséggondozó műhely

A 2010-2011-es tanévben iskolánk pályázaton nyert lehetőséget arra, hogy a tehetséges és kedvet érző diákok heti rendszerességgel részt vegyenek irodalomelméleti és gyakorlati foglalkozásokon. Három modul alkotta a programot:
 
 • szóbeli kommunikáció, 
 • színház és dráma, valamint
 • az alkotás folyamata témákban.

Az érdeklődők elsajátíthatták a verselemzés főbb szempontjait, gyakorolhatták a prózaelemzést és megismerhettek újabb, ritkán előforduló irodalomelméleti alapfogalmakat. Lehetőség volt színházi előadások látogatására is (Kecskeméten, illetve Budapesten). Így láthatták pl. Arthur Miller drámáját, a Pillantás a hídról címűt, vagy éppen egy Shakespeare-drámát a Madách Színházban, összesen hat alkalommal. Ez a kurzus segített néhányaknak abban is, hogy sikeresen szerepeljenek különféle versenyeken, pl. nyelvhelyességi, szép kiejtési illetve szavalóversenyeken. Többen sok tapasztalatot és gyakorlatot szerezve nagyon szép eredményt értek el városi és megyei versenyeken.
A műhelyt vezetők (Dr. Mészárosné Nyitrai Éva, Tóthné Muráncsik Mónika és Dominek Zsolt) tanítványaikkal együtt eredményesnek és hasznosnak látták ezeket a foglalkozásokat.

 

 

 


A műhely résztvevői:

 • Aszódi Júlia
 • Bálint Hanna
 • Bukovinszky Flóra.
 • Danka Bianka
 • Dömösi Katica
 • Fekete Angéla
 • Hovodzák Ivett
 • Karádi Luca
 • Keresztes Ágnes
 • Molnár Alexandra
 • Oláh Viktória
 • Somorjai Réka
 • Suhajda Erzsébet
 • Treznay Evelyn

 

Közelgő események

No events

Eseménynaptár

March 2021
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

 

 

Tanulást segítő appok

Letölthető diákjaink által fejlesztett appok:

- App-a.apk

- dolgozapp.apk

- Learning_Machine_v1.apk

- Memoria.apk

- MilAxe.apk

- Pilots_Memory.apk

 

Megújult honlapunk

Kedves látogató!

Honlapunk megújult, a régi honlap anyagai továbbra is elérhetőek a itt:
archivum